Jazykové korektury

Čeština

Čárky ve větách jednoduchých i v souvětí IV

22. 03. 2009|autor: superadmin|počet přístupů: 103496

sekce: Testy / Interpunkce - čárky v souvětí / Hledání chyb II

 

Do prázdných polí za každou větou vpište buď písmeno S (je-li věta napsána správně), anebo Š (je-li špatně a obsahuje chybu).

Ty si ani neumíš, Věro představit, co pro mě znamenáš. S/Š
Získala titul první vicemiss a navíc i miss sympatie. S/Š
Sliboval mi hory doly, a přitom už měl ženu a tři děti! S/Š
Mám tě ráda čím dál tím víc. S/Š
Ozval se sám náčelník neboli Petašawe. S/Š
Mám jen pět minut a to nám na rozhovor nestačí. S/Š
Soutěž nakonec překvapivě vyhrál outsider a ne favorit. S/Š
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Další testy v sekci:

Doplňování čárek V
Psaní čárek v článku III
Správné psaní čárek II
Psaní čárek ve větách

Diskuze k testu:

anticestinar|autor: marty

Btw nauč se psát. Děkuji :-)

 

Btw|autor: anticestinar

Btw amine, kdyz uz tak si alespon vyhraju s profilovkou je rozmazana a pohli ste vlozit jiny tyb souburu!! Vyskouset neco jineho!!! Nejde to preccist a kazi to dojem

 

Noobe!|autor: anticestinar

Pismen sou v poradku ale ty ses sakra mensky noobově jako já slepej!! Kdybys nebyl tak na to vidis dobre!!! Btw je to velikost 13!!

 

Malé písmo|autor: sima_sima

Písmena v tomto pravopisném cvičení jsou jako blechy (velikost 8?). Bylo by možné zvětšit je na čitelnou velikost? Děkuji.

 

Pro paní Janasan|autor: admin

Rozumím a znovu za Vaše komentáře děkuji, stejně jako dalším všímavým čtenářům, neboť nám pomáhají odstranit případné chybky a web zdokonalovat. Nesrovnalosti by se na takto tematicky zaměřeném serveru samozřejmě vyskytovat vůbec neměly... Polepšíme se! ;)

 

Úroveň testů|autor: janasan

Je mi líto, že vás za vaše snažení (očividně) lidé málo chválí a že se ozývají teprve tehdy, když najdou chybu či nesrovnalost (jako nakonec i já). Váš počin je chvályhodný, svým studentům vaši stránku doporučuji k procvičování - a mně prosím odpusťte učitelské hnidopišství: nemyslím to jako kritiku, nýbrž jde mi o správné znění. Už kvůli těm mým studentům!

 

Vysvětlivky|autor: admin

Děkujeme za všímavost i vzornou pečlivost, s jakou čtete naše testy i jejich vysvětlivky, i za Vaše podrobné vysvětlení. Pokoušíme se sehnat nějakého dobrovolného revizora, který by po našich autorech testů (věřím, že jinak vcelku pěkných a zábavných, byť lidé vždy upozorní spíše na to negativní) obzvláště závěrečné vysvětlivky pro jistotu kontroloval, ale zatím jsme nikoho nesehnali. Případní zájemci nechť nám prosím napíší na adresu redakce... :)

 

6. věta|autor: janasan

Dovoluji si vás upozornit, že řešení 6. věty je sice správné, ale vysvětlení nikoli - jednalo-li by se o poměr vysvětlovací, čárka by se tam právě psala (např. "Odpovězte co nejrychleji, a to písemně."). Zde jde o jednoduché souvětí ve slučovacím poměru (místo zájmena "to" si můžete dát třeba "tolik", "takový krátký čas" apod.).

 

Petašawe|autor: admin

Přidáno stručné vysvětlení, snad postačí. Díky.

 

5. věta|autor: annas

Domnívám se, že u 5. věty byste měli vysvětlit, proč se nepíše čárka mezi spojením náčelník neboli Petaševe. Uvedli jste, že jde o jednoduchou větu. To je pravda, ale i ve větě jednoduché se dělají čárky.

 

Pokud chcete přispět do diskuze k tomuto testu, přihlaste se.
Pokud nejste dosud zaregistrováni, můžete tak provést v registraci.